Adventurer app

Plánovač tras

Naplánuj si vlastní dobrodružství

Importuj GPX a naplánuj si vlastní trasu do aplikace. Výlety můžeš tvořit jen pro své účely, anebo pokud tě tvorba tras baví, lze svoji tvorbou inspirovat ostatní a předávat své zkušenosti. Uživatelé, kteří tě v aplikaci sledují, uvidí tvůj obsah a na tvé trasy mohou sami vyrazit, recenzovat je anebo o nich diskutovat v komentářích.

Kde v aplikaci najdu plánovač tras?

Otevřít plánovač je možné z několika míst v plikaci.

Přístup z vlastního profilu

V sekci vytvořených tras

Přístup z menu

Z bočního menu se lze prokliknout skrze tlačítko "Import GPX / Vytvořit trasu".

Přístup z mapy

Z mapy treků můžeš importovat gpx soubory skrze ikonu plus dolním pravém rohu.

Jak to celé funguje?

Vlastní trasu vytvoříš během chvíle

Importuj GPX soubor

Zaznač POI na mapě

Vyplň parametry

Nahraj fotografie

Publikuj

Plánuj vlastní dobrodružství

Interakce s mapou

Do mapy si můžeš zaznamenat všechny důležité body, o kterých chceš mít na trase rychlý přehled - vodní zdroje, přístřešky, zajímavosti, významné vrcholy nebo hrady apod. Stačí 2x poklepat na místo do mapy a otevře se ti seznam s nabídkou.

Vytvoř bod na mapě

Dvojitým poklepáním do mapy můžeš zaznamenat klíčová místa na trase, jako je vodní zdroj, přístřešek nebo zajímavost a další.

Zobraz si název bodu

Když na daný bod klikneš 1x, tak se ti zobrazí jeho název a popisek aniž by došlo k otevření editace.

Přemísti bod na mapě

Dlouhým stiskem bodu zájmu a posunutím prstu po obrazovce můžeš změnit pozici. Při dlouhém stisku vyčkej, až obrazovka zavibruje.

Podívej se na převýšení skrze graf

Pokud klikneš na šipku v dolní části obrazovky, zobrazí se ti interaktivní graf s převýšením trasy. Posunem prstu po grafu si můžeš zobrazit převýšení v konkrétním části.

Smazání bodu na mapě

V případě, že na bod znovu 2x poklepeš, zobrazí se ti na obrazovce dole pod seznamem tlačítko smazat. Stiskem a potvrzením vybraný bod smažeš.

Doplnění údajů a parametrů trasy

Zaznamenej parametry trasy

Popiš svoji trasu

Přidej název, podnadpis a popis trasy. Na popis máš až 3000 znaků.

Specifikuj parametry

Urči obtížnost, typ trasy, možnost kempování a další. Můžeš vybrat i vhodné vybavení pro zdolání nebo upozornit před možným nebezpečím na trase.

Nahraj fotografie

Hlavní foto bude reprezentovat celou trasu a zobrazovat se i v jejím náhledu. Doprovodné fotky představu o cestě dále rozvijí a zobrazují se v dolní části detailu trasy. Nahrávej fotky v malém rozlišení.

Publikuj

Trasu po uložení najdeš na svém profilu. Do trasy je otisknuto tvé autorství v podobě profilové fotky. Skrze tuto fotku se lidé mohou prokliknout na tvůj profil.

Plánuj dobrodružství

pro komunitu dobrodruhů

Tvé vytvořené trasy

Všechna dobrodružství, která jsi naplánoval najdeš na tvém profilu v sekci Vytvořené trasy a také se zobrazí ve feedu příspěvků lidem, kteří tě sledují.

Pokud chceš trasu zpětně upravovat nebo do ni něco doplnit, tak stačí na jejím detailu v levém horním rohu kliknout na ikonu tužky. Skrze toto tlačítko můžeš trasu dále rozšiřovat.

A jak trasu smazat? Jednoduše! Hned vedle ikony tužky (viz. výše) pro editaci najdeš i ikonu popelnice, skrze kterou vytvořenou trasu smažeš.

Feed příspěvků

Tvoříme komunitu nadšenců do cestovní a dobrodružství. Věříme, že je důležité se navzájem inspirovat a obohacovat. Proto jsme vytvořili feed příspěvků, kde uvidíš obsah od lidí, které sleduješ anebo zde můžeš inspirovat ostatní.

Komunitní feed příspěvků

Můžeš sledovat obsah od svých přátel či oblíbených cestovatelů

Tvé trasy a aktivity uvidí lidé, kteří tě sledují a naopak můžeš sledovat obsah od lidí, které sleduješ ty. Na příspěvky lze reagovat lajky a komentáři.

Vyzkoušet plánovač

FAQ

Nejčastější dotazy

Pokud jste nenašli odpověď na vaše dotazyKontaktujte nás, vaše dotazy rádi zodpovíme.
Napiš nám